3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Jakie wybrać kolonie dla dzieci? Językowe, sportowe, surwiwalowe – lista kolonii dla dzieci jest naprawdę długa. Niezależnie od tego, jaką wybierzecie ofertę na wakacje z dzieckiem, dokładnie sprawdźcie organizatora, żeby mieć pewność, że wasze dziecko jest w dobrych rękach. Na co warto zwrócić uwagę?

Kolonie to dla dziecka nie tylko wielka przygoda, ale również sprawdzian z samodzielności. Dziecko musi samo się ubrać, umyć, pilnować swoich rzeczy, zadbać o siebie. Taki wyjazd dziecka na kolonie może przynieść wiele korzyści zarówno dziecku, jak i rodzicom, oczywiście pod warunkiem, że ono w ogóle chce wyjechać. Nie ma sensu zmuszać malucha i na siłę go usamodzielniać – to może spowodować tylko traumę i wzbudzić w nim trwałą niechęć do jakichkolwiek wyjazdów. Pomysły na wakacje z dzieckiem: jak wybrać dobre kolonie?

Wybierając kolonie dla dziecka, warto kierować się jego zainteresowaniami. Jeśli chętnie uczy się języków, gra w piłkę czy jeździ konno, sprawa jest prosta. Kolonie tematyczne na pewno przyniosą dziecku wiele radości, a wykonywanie ulubionych czynności sprawi, że nie będzie ono zbyt mocno tęskniło za domem.

Kolonie dla dzieci: sprawdź uprawnienia

Jeśli już wiecie, jakimi koloniami dla dziecka jesteście zainteresowani, wybierzcie sprawdzonego organizatora. Na co warto zwrócić uwagę? – Zachęcam rodziców, aby sprawdzać, czy organizator zarejestrował swój wypoczynek w kuratorium. Rodzic może to zrobić, wchodząc na stronę ogólnopolską. Jeżeli organizator znajduje się w bazie, możemy dopełnić formalności. Jeżeli nie, powinniśmy to zweryfikować – mówi Andrzej Kulmatycki, rzecznik Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Kolonie dla dzieci: poszukaj opinii

Kolejną rzeczą do sprawdzenia przed wysłaniem dziecka na kolonie jest historia organizatora. Jeżeli firma, której koloniami dla dziecka jesteśmy zainteresowani, organizuje takie wyjazdy od lat i ma stałych klientów, możemy jej zaufać. Warto poszukiwać opinii w internecie oraz sprawdzić, czy oferta kolonii dla dzieci danego organizatora się rozszerza. Jeśli tak jest, możemy czuć się bezpiecznie.

Kolonie dla dzieci: dopytaj o wychowawców

Wychowawca kolonijny powinien przejść odpowiedni kurs, posiadać co najmniej wykształcenie średnie i być osobą pełnoletnią – mówi Andrzej Kulmatycki. Zanim wykupimy kolonie dla dziecka, warto dopytać organizatorów o kadrę i dowiedzieć się, która konkretnie osoba będzie się opiekowała naszym dzieckiem podczas wakacyjnego wyjazdu.

autor: Katarzyna Stańczyk źródło: x-news

strona: www.mjakmama24.pl

To Top